Benart Sound-Light-Vision-Stage SystemApa Giz Plaza Büyükdere Cad. No:191 K.8 / 34330 Şişli- İstanbul / TURKEY
Tel:  +90 212 254 33 43
Fax: +90 212 254 33 53www.benart.net - benart@benart.net

BENART’ın Türkiye temsilciliğini yaptığı Gala Systems Kanada menşeili bir firmadır.

Kongre merkezleri, opera salonları, tiyatro salonları, çok amaçlı salonlar,  gösteri merkezleri, sinema salonları için tasarlanmış olan bu otomasyonlu sistemle tek bir salon ve sahneyle birçok etkinliğe uygun otomatik değişebilir bir altyapı hazırlanmış olur. Mekânlarda orkestra çukurlarının, hareketli platformların, farklı oturma gruplarının çok daha basit olarak şekillendirilebilmesine imkan verir.

İki ayrı çelik bandın üst üste gelerek silindir bir boru oluşturduğu üzerindeki yükleri aşağı yukarı hareket ettirirken aynı zamanda kendi etrafında çevirebildiği bir mekanizmadır. Bu silindir boruların her biri ayrı ayrı kontrol edilebilir. Merkezi bir motordan güç alarak hareket eden silindir borular, üzerinde bağlı bulunan sahneyi daha önceden tasarlanmış olan yüksekliklere getirebilir. Sahne yüzeyi istenilen boyut ve parçalarda tasarlandıktan sonra sahne altına bağlı olan spiralift boruların kontrol edildiği özel yazılım sayesinde dokunmatik ekrandaki istenilen şekil seçilerek sahne düzeni oluşturulur. Orkestra çukuru sahne hizasına yükseltilerek sahne genişletilebilir. Sahnede tasarıma göre değişik yüksekliklerde katmanlar oluşturulabilir. Aynı zamanda izleyici koltukları bilgisayarlı otomasyon sistemiyle 180 derece döndürülüp, izleyici kısımları tamamen düzleştirilebilir. Örneğin; tiyatro salonunuz bu sistem ile kolaylıkla bir kokteyl salonuna dönüşebilir. Koltuk sayısını belirleyip çok özel sunumlar yapmanıza imkân verir.

Gala systems, bir salonu amaca uygun birçok salon haline de dönüştürebilmeniz için tasarlanmış olan tam otomasyonlu bilgisayar kontrollü güvenli bir sistemdir.

Video bölümünden sistemin işleyişini görebilir, detaylı bilgi için iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.