BENART Ses Işık Görüntü ve
Sahne Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti
Apa Giz Plaza Büyükdere Cad. No:191 K.8 / 34330 Şişli- İstanbul / TÜRKİYE
Tel:  +90 212 254 33 43
Faks: +90 212 254 33 53www.benart.net - benart@benart.net
BENART’ın Türkiye temsilciliğini yaptığı Gala Systems merkezi Kanada olan dünyaca ünlü sahne mekanik sistemleri  firmasıdır.

Kongre merkezleri, opera salonları, tiyatro salonları, çok amaçlı salonlar,  gösteri merkezleri, sinema salonları için tasarlanmış olan otomasyonlu sistemle tek bir salon ve sahneyle birçok etkinliğe uygun otomatik değişebilir bir altyapı hazırlanabilmektedir. Gala System, mekânlarda orkestra çukurlarının, hareketli platformların, farklı oturma gruplarının çok daha basit olarak şekillendirilebilmesine imkan sağlamaktadır.

Gala systems, bir salonu amaca uygun birçok salon haline de dönüştürebilmeniz için tasarlanmış olan tam otomasyonlu bilgisayar kontrollü güvenli bir sistemdir.

GALA SYSTEM ile yapabileceklerinizi görmek için; videoları izleyebilir,  teknik bilgiler için pdf kataloglarını indirebilir, daha fazla bilgi için iletişim bölümünden bizimle irtibata geçebilir ve BENART SHOWROOM’u ziyaret edebilirsiniz.
 
Spiralift Sistemler
İki ayrı çelik bandın üst üste gelerek silindir bir boru oluşturduğu üzerindeki yükleri aşağı yukarı hareket ettirirken aynı zamanda kendi etrafında çevirebildiği bir mekanizmadır. Bu silindir boruların her biri ayrı ayrı kontrol edilebilir. Merkezi bir motordan güç alarak hareket eden silindir borular, üzerinde bağlı bulunan sahneyi daha önceden tasarlanmış olan yüksekliklere getirebilir. Sahne yüzeyi istenilen boyut ve parçalarda tasarlandıktan sonra sahne altına bağlı olan spiralift boruların kontrol edildiği özel yazılım sayesinde dokunmatik ekrandaki istenilen şekil seçilerek sahne düzeni oluşturulur. Orkestra çukuru sahne hizasına yükseltilerek sahne genişletilebilir. Sahnede tasarıma göre değişik yüksekliklerde katmanlar oluşturulabilir.

Galavenü Sistemi
Salonlarınızda bulunan, izleyici koltukları bilgisayarlı otomasyon sistemi ile, 180 derece döndürülerek, izleyici kısımları tamamen düzleştirilebilir. Ve Tiyatro Salonu’nuz bu sistem ile kolaylıkla bir Kokteyl Salonu’na dönüştürülebilmektedir.