30 Ekim 2016 EXPO 2016 ANTALYA KAPANIŞ SEREMONİSİ
23 Nisan 2016 tarihinde dünyaya kapılarını açan EXPO 2016 Antalya, 30 Ekim 2016 tarihinde büyüleyici bir “Kapanış Seremonisi” ile bayrağı Çin’e devretmiştir. EXPO 2016 Antalya’da altı ay boyunca  “Çiçek ve Çocuk” teması işlenerek birçok başarılı organizasyona imza atılmıştır.

EXPO 2016 Antalya’da yapılan “Kültürel Etkinlikler”, “Prestij Konserler”, “Kalabalık ve Ziyaretçi Yönetimi”,  “EXPO 2016 Antalya Açılış Seremonisi” ve “EXPO 2016 Antalya Kapanış Seremonisi” BENART tarafından gerçekleştirilmiştir.

EXPO’ ya Avrupa’nın en büyük sahnelerinden birini kuran BENART, dünyaca ünlü yıldızların konserlerini burada gerçekleştirmiştir. Kültürel etkinliklerin hiç bitmediği, müziğin, eğlencenin ve sanatın 6 ay boyunca devam ettiği alanda, sokak sanatları festivali, dünyaca ünlü show’lar ve sergiler ziyaretçilerin keyifli vakit geçirmesini sağlamıştır.

“EXPO 2016 Antalya Kapanış Seremonisi” nde özel tasarım, rengârenk kostümleri ile gösteri yapan çocuklar ve profesyonel dans ekipleri “Kapanış Seremonisi” ni açarak, EXPO’ nun yarattığı canlılığı, organizasyonun maskotları olan Efe ve Ece ile sahneye taşımışlardır.

Sayın Gıda Tarım ve Hayvanlık Bakanı Faruk Çelik, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, EXPO Komitesi Üyeleri’nin de katılımı ile EXPO Kongre Merkezi’nde yapılan “Kapanış Seremonisi” nde, 90 kişilik bir prodüksiyon ekibi ve 120 kişilik dans ve gösteri ekibi görev almıştır.